امین توسلی
تاریخ عضویت : 1 خرداد 1397 تعداد سوال ها : 1 تعداد جواب ها : 3
امین توسلی
19 خرداد 1397
  • 1پاسخ ها
  • ۷رای ها
  • 232مشاهده
۷

چرا سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) پرطرفدار و جذاب است؟

شاید بتوان گفت در میان سریال‌هایی که در حال پخش هستند و یا حتی تمام شده‌اند هیچکدام از لحاظ موفقیت و محبوب بودن به پای سریال بازی تاج و تخت (Game of Throne) نرسیده‌اند. به نظر شما چه عواملی باعث شده سریال بازی تاج و تخت تا این حد پرطرفدار، جذاب و عامه‌پسند باشد؟

نظرشما در مورد این سوال چیست؟

پاسخ ها

مهگل معرف
تاریخ عضویت : 1 خرداد 1397 تعداد سوال ها : 2 تعداد جواب ها : 1
مهگل معرف
19 خرداد 1397
۷

بازی تاج و تخت یا Game of Thrones دارای تمام فاکتورهاییست است که باید در یک سریال تلویزیونی وجود داشته باشد تا تبدیل به یک سریال محبوب و پرمخاطب شود.

 

 

خط داستانی : همانطور که نام سریال نشان می‌دهد همه چیز در مورد در دست گرفتن قدرت است. همه می‌خواهند روی تخت آهنین بنشینند. داستان به شکلی در هر اپیزود جلو میرود که بیننده را نسبت به اتفاقات بعدی کنجکاوتر و پر هیجان‌تر می‌کند. پیچ و تاب‌های داستانی فیلم‌نامه و داستان دیوانه‌کننده هستند. شما حتی نمی‌توانید پیشبینی کنید در سکانس بعد چه کسی قرار است کشته شود. نقش منفی یا قهرمان داستان.

 

 

لوکیشن داستان : انتخاب لوکیشن‌های افسانه‌وار و متحیر کننده تاثیر بزرگی روی ذهن مخاطب دارد. انتخاب این لوکیشن‌ها نشان می‌دهد که تیم تولید تا چه اندازه خلاقیت به خرج داده و تلاش کرده است.این فیلم در استودیو تایتانیک در بلفاست، در بریتانیا و کانادا، کرواسی، ایسلند، مالت، مراکش، اسپانیا و ایالات متحده آمریکا فیلم‌برداری شده است.

 

 

در مورد بودجه تولید هم گفته شده که در ساخت فصل آخر (season 8) تنها برای هر اپیزود حداقل 15 ملیون دلار هزینه شده است.

 

افسانه و خیال : اژدها، جادوگر، وایت واکر (زامبی‌ها)، موجودات غول پیکر ... چیزی باقی نمانده که نویسنده وارد داستان نکرده باشد.

 

بازیگران و عوامل پشت صحنه : می‌توان گفت تمام بازیگرها به بهترین شکل ممکن نقش خود را خوب ایفا کرده‌اند. نحوه‌ی بیان دیالوگ‌ها، مسلط بودن بر نقش و زمانبندی آنها بدون نقص است.

 

تیم پشت صحنه‌ی بازی تاج و تخت یک تیم کامل است. برای مثال صحنه‌ها، لوکیشن‌ها و لباس‌ها چندین بار طراحی مجدد شده‌اند تا تماشاگر تجربه‌ای بی نقص را از هر سکانس داشته باشد.

 

دیالوگ های قوی و تک خطی : دیالوگ محور بودن و تک خطی بودن دیالوگ‌ها بسیار تاثیرگذار است. این دیالوگ‌ها شامل دیالوگ‌های حماسی و انگیزشی، طعنه‌آمیز، طنز و واقع‌گرایانه هستند.

نظرشما در مورد این پاسخ چیست؟