وحید زربندی
تاریخ عضویت : 13 دی 1396 تعداد سوال ها : 5 تعداد جواب ها : 6
وحید زربندی
26 بهمن 1396
  • 2پاسخ ها
  • ۲رای ها
  • 145مشاهده
۲

آیا می‌توان بدون داشتن مدرک دانشگاهی معتبر در زمینه‌ی کامپیوتر و نرم‌افزار به عنوان یک مهندس نرم‌افزار و یا برنامه‌نویس در ایران یا سایر کشورها مشغول به کار شد؟

من مدرک مهندسی الکترونیک دارم با وجود این علاقه اصلی من به برنامه‌نویسی است، پروژه‌های نرم‌افزاری متعددی دارم و چندین دوره‌ی آنلاین را در مورد علوم رایانه گذرانده‌ام.

نظرشما در مورد این سوال چیست؟

پاسخ ها

پوریا رشنو
تاریخ عضویت : 13 دی 1396 تعداد سوال ها : 5 تعداد جواب ها : 12
پوریا رشنو
26 بهمن 1396
۳

وقتی که شما سابقه‌ی کاری مرتبط با زمینه‌ی مورد نظر را ندارید، داشتن مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد در بیشتر مصاحبه‌های شغلی بسیار مفید و در بعضی مواقع الزامی است. اما برای شما راهکارهای دیگری هم وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید با کمک کردن به توسعه‌ی پروژه‌های متن باز (open source) برای خود یک رزومه‌ی کاری تهیه کنید. این کاملاً به خود شما بستگی دارد. در هنگام استخدام به عنوان برنامه‌نویس از شما آزمون‌هایی گرفته می‌شود که به وسیله‌ی آنها مهارت شما سنجیده خواهد شد. از آنجا که در زمینه‌ی برنامه‌نویسی داشتن تجربه‌ی کاری و نمونه پروژه‌ها مهمتر از تحصیلات اکادمیک است، این آزمون‌ها فرصت خوبی به شما می‌دهند تا میزان تسلط و مهارت خود را به کارفرما نشان دهید.

نظرشما در مورد این پاسخ چیست؟
محمد امین ایزدی
تاریخ عضویت : 16 شهریور 1395 تعداد سوال ها : 14 تعداد جواب ها : 10
محمد امین ایزدی
26 بهمن 1396
۲

شما در حال حاضر نیز حائز شرایط هستید! در واقع داشتن مدرک دانشگاهی معتبر شرط لازم برای برنامه‌نویس خوب بودن نیست. برخی از بهترین برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان وب در شرکت‌های بزرگ و معتبر، پیشینه‌های دانشگاهی و تحصیلاتی مرتبط با نرم‌افزار ندارند.

 

یکی از بهترین دوستان من اولین کار خود را به عنوان توسعه دهنده iOS در حالی که هنوز دانش‌آموز دبیرستان بود شروع کرد. او پس از مدرسه (در اولین روزهای آیفون) وقت خود را به برنامه‌نویسی برای توسعه iOS اختصاص داد.

 

برخی از بهترین توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسانی که در شرکت‌هایی مانند Google و Microsoft کار می‌کنند، کاملا خودآموز هستند.

 

کارفرمایان بسیار مراقب هستند که اشخاص با مهارت را از دست ندهند. آنها مصاحبه‌های کاری خود را به طور مداوم بررسی کرده و روند درستی را برای استخدام تنظیم می‌کنند.

 

برای پاسخ به سوال شما به طور صریح می‌توان گفت: بله، شما می‌توانید به عنوان یک مهندس نرم‌افزار بدون داشتن مدرک دانشگاهی کار کنید.

نظرشما در مورد این پاسخ چیست؟